O nás / About us  

Chovem kokršpanělů se zabývám už od roku 1985. Nejdříve jsem měl registrovanou chvatelskou stanici " Kosovský ráj"  v České republice, kterou jsem v roce 1996 registroval mezinárodně u FCI s názvem "Skar-Line colour range". 

Chovnou stanici "SKAR-LINE colour range" najdete v centru jedné z nejkrásnějších částí České republiky - Vysočiny, nedaleko města Jihlavy. Vesnička se jmenuje Rančířov a pokud nás budete chtít navštívit, podívejte se na kde nás najdete. Vzdálenost z Prahy je 112 km po dálnici D1, z Vídně 140 km po silnici I/38. Důvod proč jsme se přestěhovali z Jihlavy je ten, že jsme chtěli svým čtyřnohým kamarádům vytvořit ty nejlepší podmínky pro psí život - dostatek prostoru pro pohyb uprostřed krásné přírody. 

Poděkování patří výzbamných chovatelům, kteří mi ukázali cestu a pomohli mi dosáhnout vysněného cíle. Jsou to pan Ladislav Svatoš Spektrum), paní Lea Bogers Dam (Tripol´s), paní Klenjans( Mondanou), paní Jacky Rowland (Perrytree), pan David Todd (Chattaway) a největší dík patří paní Elizabeth MacLean (Lynwater)

I deal with breeding cockers  since 1985. First I had registered in the Czech Republic kennel "Kosovo's paradise" , At 1996 I make internationally registration by FCI with new name "Skar-Line colour range".

Breeding Kennel "SKAR-LINE colour range" you can find in the center of the wonderfull part of Czech republic - Highland, closed to the town Jihlava.The village Rancirov, where we live, is closed to the town Jihlava, you can find it very easy, look at the map.

Distance from Prague is 112 km throuhgt highway D1, from Wiena it is 140 km throught main way I/38 direction Prague.The reason why we mooved from the town to the village was our dogs. We want to have for them the best place for mooving in the middle of the nice nature. We hope we find a good place. 

Big thank´s belong to the significant breeders who help me find my way and reach my dream goal. They are Mr. Ladislav Svatoš Spektrum), Mrs. Lea Bogers Dam (Tripol´s), Mrs. Klenjans( Mondanou), Mrs. Jacky Rowland (Perrytree), Mr. David Todd (Chattaway) and biggest thank´s  belong to Mrs.Elizabeth MacLean (Lynwater).